gevolgen
De Wet meer zekerheid heeft gevolgen voor uitzendkrachten. Zo zijn er aanpassingen in het fasensysteem en wordt het recht op gelijkwaardige arbeidsvoorwaarden in de wet vastgelegd.
Werk je met zelfstandigen in plaats van medewerkers met een contract? Dan valt dat niet onder deze wet maar gelden andere regels, waaronder de Wet DBA.
fasensysteem
Fase A blijft 52 gewerkte weken, dit onderdeel wijzigt dus niet. Fase B wordt wel korter: van zes contracten in vier jaar naar zes contracten in twee jaar. Sluit je na fase B een nieuw contract af, dan is dat automatisch een vast contract (fase C). In fase A blijft het uitzendbeding bestaan.
Deze wijziging gaat per 1 januari 2028 in.
> lees meer over fasensysteem voor uitzendkrachten
gelijkwaardige arbeidsvoorwaarden
Uitzendkrachten krijgen wettelijk recht op minimaal gelijkwaardige arbeidsvoorwaarden als medewerkers in een vergelijkbare functie bij de opdrachtgever. Alleen voor pensioen mag de uitlener een gelijkwaardig alternatief bieden, bijvoorbeeld een eigen pensioenregeling met compensatie als jouw regeling beter is. Afwijken van gelijke beloning mag alleen via de cao van de uitlener, en dan alleen als de arbeidsvoorwaarden per saldo minstens gelijkwaardig zijn.
Deze wijziging gaat in op 31 december 2026. Val je onder de CAO voor Uitzendkrachten of de VvdN CAO voor gedetacheerden? Dan is gelijkwaardige beloning al sinds 1 januari 2026 geregeld.