Rutger houdt van verandering. “Het mooie aan een nieuwe opdracht is dat je weet wáár je gaat werken, maar je van tevoren nooit precies weet welke hard en soft skills je gaat inzetten. Zo vraagt een productiebedrijf iets heel anders van je dan een verzekeraar of een OV-bedrijf. "Daarnaast vereist een organisatie in financieel zwaar weer vaak andere soft skills dan een organisatie waarbij het geld tegen de plinten klotst.” Elke organisatie heeft zijn eigen dynamiek en uitdagingen, en Rutger weet precies hoe hij daarop moet inspelen.
Volgens Rutger draait alles om flexibiliteit. “Als interim professional moet je snel leren en direct van waarde zijn. Je hebt geen tijd om rustig in te werken; je moet direct meedraaien.”
Juist door deze omstandigheden voelt elke opdracht voor hem als een spel: “Je moet zo snel mogelijk vakinhoudelijk op niveau komen en tegelijkertijd ontdekken hoe de verhoudingen in het team zijn. Het is cruciaal om je soft skills strategisch in te zetten, zonder dat je jezelf anders voordoet.”
"Als finance interimmer moet je direct meedraaien."